Lukáš Kučera

Pomáhám nacházet cestu

Hrdinská výprava

„To co si přejete, leží na druhé straně vašeho strachu.“

Intenzivní 4denní sebepoznávací kurz zaměřený na práci se svým strachem a se svoji odvahou.

Praktické informace

 • Kurz bude probíhat ve staré škole poblíž hradu Hartenberg na Karlovarsku a v okolí hradu.
 • Příjezd na kurz je ve středu 16. 11. ve večerních hodinách a začátek ve čtvrtek 17. 11. ráno. Konec v neděli 20. 11. po obědě.
 • Kurz je určen pro skupinu 6 – 12 účastníků.
 • Cena kurzu 3500 Kč včetně jídla a přespání ve spacáku ve společné místnosti.

Způsob práce

Budete pracovat na úrovni myšlení, emocí i těla. Budete sdílet, učit se vědomé přítomnosti, vyjadřovat se barvami na papír, hýbat se a prociťovat tělo, vizualizovat. Budete pracovat i s tělesným prožíváním, hlasem a dotekem.  Důležitým aspektem je přítomnost skupiny, která dodává tomuto procesu hloubku a umožňuje nám více poznat nás samotné skrze ostatní.

Přínos

Díky kurzu získáte hlubší přístup k vašim vnitřním zdrojům, vycházejícím z vašeho vědomí, nevědomí i těla. Tyto zdroje máme všichni, díky naší společné neurofyziologii a společnému vývojovému a kulturnímu základu, jen je často neumíme využívat. Díky tomu se dokážete lépe vypořádat s náročnými situacemi ve svém životě. Umožní vám to žít aktivnější a spokojenější život, budete mít více energie, větší sebedůvěru, větší klid, dokážete lépe plnit svá předsevzetí a směřovat ke svým snům.

Téma kurzu

Na počátku kurzu si propátráte důležité oblasti vašeho života a na základě toho si zvolíte, na čem budete v průběhu kurzu pracovat. Každý tak pracuje se svým individuálním tématem v oblasti, kde si přeje se posunout.

Můžete přijít s oblastí, kde se chcete posunout. Třeba hledání či vytváření nové práce, navazování partnerských vztahů, nastavování hranic a schopnost říkat ne, nalezení většího klidu a sebevědomí ve vztazích s lidmi, či poznání dalších rovin sebe sama. Stejně tak nemusíte mít jasnou zakázku a můžete se nechat překvapit tím, co přijde.

Východiska

Kurz vychází z práce Paula Rebillota postavené na archetypálním mýtu hrdinské výpravy, kterou nalezl antropolog Joseph Campbell a popsal jej v knize Tisíc tváří hrdiny. Kurz je postaven na vnitřní dualitě vycházející z gestalt přístupu – pracuje s naším individuálním Vnitřním hrdinou a Vnitřním démonem.

Vnitřní hrdina a Vnitřní démon

Vnitřní hrdina představuje naše sny, motivaci, odvahu a naději a sídlí především v naší mysli a našem vědomí. Vnitnřím démonem potom představuje naše strachy, nejistoty a přirozený odpor ke změně. Na rozdíl od Vnitřního hrdiny sídlí hlavně v podvědomí a v těle a poznáme ho spíše podle jeho projevů – strach, paralýza, prokrastinace, odmítání nepříjemných situací, nedostatek energie, neadekvátní emoce, atd… Hrdinská výprava nabízí vodítko jak tyto dvě složky uznat, přivést k sobě a pracovat s nimi. Proces Hrdinské výpravy je výjimečný tím, že nepracuje jen se silnými stránkami a vizemi, ale obsahuje techniky, jak se bezpečně dotknout i stínu.

Průvodce

Ve své práci čerpám z více jak 10 let zkušeností s přípravou zážitkových akcí pro dospělé (kurz Instruktorů Brno a následné působení ve spolku pro rozvoj osobnosti Velký vůz, kde jsem strávil více jak 180 dnů v roli instruktora nebo garanta akce), z 5 let zkušeností z oblasti kariérního poradenství (mimo jiné se švýcarskou metodou mapování kompetencí CH-Q, koučovacím přístupem, sociodynamickým poradenstvím, zážitkovým poradenstvím), zhruba 4 roky zkušeností s metodou Hrdinské výpravy, dvou ročníků výcviku Vědomé mužské sexuality (jeden rok jako účastník a druhý jako asistent) a dvěma lety Výcviku pro život a Výcviku v Somatic Experience – práce s traumatem dle Petera Levina.

Přihlášení a další informace

Přihlásit se, nebo získat další informace můžete u Lukáše Kučery na e-mailu lektorlukas@gmail.com nebo na tel 777 023 247. Případně prostřednictvím následujícího formuláře:

 

Další autorské projekty

Dreamwork

Cyklus seminářů zaměřených na hledání práce snů:

 • Moje kariéra (25. 10.)
 • Silné stránky, hodnoty a zdroje (1. 11.)
 • Práce mých snů (8. 11.)
 • Důležité aspekty mé práce (15. 11.).
 • Osobní plán (22. 11.)
 • Jak se prodat (29. 11.)

Vždy 18:00 – 21:30. Je možné se účastnit samostatných seminářů nebo celého cyklu.

Dreamwork

Životabudič

Dva víkendy zaměřené na hledání silných stránek a nastartování životního projektu.

 • Ukázková hodina 24. 10.
 • 1 víkend 12. – 13. 11.
 • 2 víkend 10. – 11. 12.

Škola 21

 

Posilujte své silné stránky a sebedůvěru

Celodenní kurz zaměřený na objevování a posilování vlastních silných stránek a s tím související sebedůvěry.

Edutica

 

Akademie faclitace

Třídenní kurz který vás seznámí s facilitací, naučí vás jak se připravit a začít facilitované jednání, jak vést proces faciliace a jak pracovat se skupinou během jednání či setkání.

 • Praha (27. 10., 3. 11., 10. 11.)

Edutica

Oceňující ptaní a práce s kartami

Celodenní seminář zaměřený na oceňující ptaní a práci s metaforickými kartami (nejen) v kariérovém poradenství.

 • Brno (26. 11.)

b-creative

 

 

DROP A COMMENT

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>