Lukáš Kučera

Pomáhám nacházet cestu

Dreamwork

Představte si práci, která vás bude naplňovat, bavit, budete v ní vynikat, ostatní ocení vaše kvality, dostanete adekvátně zaplaceno a přitom vám nezabere všechen čas.

Nereálný sen? Možná…

Každopádně, čím lepší máte představu, tím větší je šance, že se k takovéto práci „dopracujete“. Vědomí toho, jaké místo má práce ve vašem životě, v čem jste dobří, co můžete nabídnout, co je pro vás důležité a co potřebujete ke své práci, vám pomůže být spokojenější i ve vaší aktuální práci či při hledání práce budoucí.

Cyklus 6ti seminářů, které na sebe navazují. Přitom je možné se účastnit i vybraných samostatných seminářů. Cena jednotlivého semináře je 600 Kč, cena celého kurzu 3000 Kč. Semináře probíhají od 18:00 do 21:30. Semináře se budou konat v prostoru HUB-SVĚT ve Vršovicích (Slovenská 21).

Moje kariéra a její místo v životě (25. 10. 2016)

Zmapujete si, jaká přesvědčení máte spojená s prací a kariérou. Co jste podvědomě přejali od svých rodičů či svého nejbližšího okolí. Podíváte se, jak tyto přesvědčení ovlivňují váš vztah k práci jako takové. K tomu jakou práci hledáte, jak jste výkonní, co očekáváte, co pro vás představuje úspěch, jaký máte vztah k penězům. Také jak si dokážete nastavit hranice, s čím se smíříte, jak jste si jistí a jak jste celkově spokojeni.

Pojmenujete si, která přesvědčení jsou užitečná, a chcete je dále vědomě posilovat, a která vás naopak omezují a potřebujete se jich zbavit.

Dostanete nové pohledy na kariéru a její průběh, podíváte se, v jaké fáze své kariérní dráhy jste. Dozvíte se, co potřebujete k tomu, abyste byli v práci více spokojeni.

Budete hledat odpověď na otázky:
Co pro mě znamená úspěch?
Jaký mám vztah k penězům?
Co je pro mě v práci důležité?
Co obecně potřebuji pro to, abych byl v práci spokojen?

Silné stránky a zdroje (1. 11. 2016)

Možná své silné stránky znáte a nechcete se jimi chlubit. Možná jsou pro Vás samozřejmostí, kterou si ani neuvědomujete. Věci, ve kterých jsme dobří, často sami nevidíme a přitom je to naše deviza. To co dobře umíme, nás zase nemusí bavit. Přitom nejspokojenější a nejproduktivnější jsme, pokud využíváme svoje silné stránky na správném místě. Pomáhají nám nejen k větší efektivitě, ale také jejich využívání může sloužit jako zdroj energie a radosti.

Přijďte si najít a pojmenovat své silné stránky. Zhodnotit, nakolik je využíváte v práci. Rozšířit si pojetí toho, co může být silná stránka. Rozlišit co je silná stránka a naučené chování. Uvědomit si, jak se silnými stránkami, které máte, souvisí vaše hodnoty. Ty určují kontext a míru toho, jak a kde své silné stránky využíváte, co vás krátkodobě i dlouhodobě motivuje k práci a co vám funguje jako zdroj.

Budeme pracovat nejen s hlavou, ale i s vizualizací a tělesným prožíváním.

Budete hledat odpověď na otázky:
V čem jsem dobrý a nakolik si v tom věřím?
Co mi dodává energii a co mi ji naopak bere?
Kde mohu již nyní více používat své silné stránky?

Práce mých snů (8. 11. 2016)

Hledání práce vašich snů vám může pomoci nejen pro vytvoření představy, jakou práci chcete v budoucnu. Snění, zdánlivě odtržené od reality, vám může ukázat další cestu k práci, která vás bude bavit a naplňovat současně. Také vám může pomoci uvědomit si jaké kvality a hodnoty jsou pro vás důležité i v současné práci a tím vnést více spokojenosti do přítomnosti.

Uvidíte, že ve snech je skrytá velká energie, která se může dostat do vašeho život již nyní. Čím blíže budete své vizi a čím více vám bude vaše práce dávat smysl, tím více radosti, energie a úspěchů vám bude přinášet.

Podíváte se na místo práce ve vašem budoucím životě z jiné perspektivy. Pracovat budete sami i ve dvojicích a malých skupinkách s imaginací, fantazií, dětskými i budoucími sny.

Budete hledat odpověď na otázky:
Pokud bych mohl/a dělat cokoliv, co bych dělal?
Jaké hodnoty jsou pro mě v pracovní oblasti důležité?
Co to o mě vypovídá a co si z toho můžu odnést do svého aktuálního života?

Design a hranice mé práce (15. 11. 2016)

Zmapujete si různé praktické aspekty související s prací. Z nabízených možností si sestavíte profil své ideální práce.  Podíváte se, co je pro vás v práci důležité na obecné úrovni: např. např. kolektiv, zodpovědnost, uplatnění kreativity, jistota, atd.…Tak i na praktické úrovni např. délka a rozvržení pracovní doby, pracovní prostředí, firemní kultura, atd…

Vyzkoušíte si pracovat s vizualizací v psané formě i prostřednictvím představivosti. S pomocí vizualizace potom budete pracovat s konkrétnější podobou vaší práce. A to jak práce současné, tak případné práce budoucí.

Konkrétnější představa o tom, jak má vypadat vaše budoucí práce, vám pomůže při jejím hledání. Podobně lepší představa o tom, jak chcete, aby vypadala stávající práce, vám pomůže lépe si nastavit v práci hranice a rozpoznat co můžete změnit a s čím se budete muset smířit. Díky tomu budete v práci spokojenější a dokážete se lépe zaměřit na důležité věci.

Budete hledat odpověď na otázky:
Co je pro mě v práci důležité?
Jak má moje práce vypadat?
Co prakticky potřebuji na to, abych byl v práci spokojen?
Jak si umím v práci nastavit hranice? 

Osobní plán (22. 11. 2016)

Ve dvojicích si vytvoříte a posdílíte svoji osobní SOAR analýzu. Je to varianta SWOT analýzy, využívaná v Oceňujícím ptaní, která se zaměřuje na silné stránky, možnosti, motivace a zdroje.

Na základě SOAR analýzy si vytvoříte osobní plán obsahující co, kde, kdy, jak a s kým chcete dělat. Může to být v rámci hledání konkrétní práce, zkoušení různých variant, rozvoje kompetencí, rozvíjení svého projektu či zlepšování své zaměstnatelnosti nebo spokojenosti ve stávající práci.

Dozvíte se i doporučení na práci s nejistotou, náhodou a vytvářením různých variant.

Budete hledat odpověď na otázky:
Jak se dostanu blíže k práci, kterou chci dělat?
Na čem mám dále pracovat?
Jaké konkrétní kroky udělám? 

Jak si to naplánuji?

Jak se prodat (29. 11. 2016)

Nestačí mít představu, co chcete dělat, je třeba se ještě umět „prodat“. K tomu potřebujete nejen vědět, v čem jste dobří, ale i komu se chcete prezentovat a jakým způsobem.  Proto si nejprve vytvoříte osobní business plán metodou „lean canvas“.  Tato metoda je vhodná pro rozvoj svého podnikání, osobního projektu ale dá se použít i pro hledání práce a rozvoj svých pracovních dovedností. Výsledkem je jeden list papíru, který vám pomůže stavět na vašich silných stránkách, zdrojích, budoucích vizích a na důležitých kontaktech.

Na základě toho si připravíte a odprezentujete ostatním krátkou osobní prezentaci, na kterou získáte zpětnou vazbu.

Vyzkoušíte si také krátké networkovací cvičení postavené na tom co vás baví a vašich silných stránkách.

Budete hledat odpověď na otázky:
Co mohu nabídnout?
Jak zaujmout ostatní?
Kde a jak mám hledat práci?
S kým mohu spolupracovat a co mi to přinese?

Reference
Lukášův seminář, mě zastihl ve chvíli, kdy jsem řešil své životní směřování. Díky Lukášově vedení a přístupu se mi povedlo najít odpovědi na již dlouho poležené, ale nevyslovené otázky. Při praktických a hravých aktivitách jsem se výborně bavil a zároveň dokázal odhalit mou další životní cestu. Zároveň jsem měl čas sám na sebe. Vše doplňoval otevřený kolektiv účastníků, který se na semináři potkal. Díky, TK


Lukášův kurz Dreamwork mě zaujal na rodičovské dovolené, kdy jsem sama bilancovala, co se sebou po pracovní stránce dál. Dlouho jsem uvažovala o individuálním koučinku, nakonec jsem zvolila kurz Dreamwork. Skupinový kurz měl pro mne především tu výhodu, že jsem mohla své sny a neurčité plány sdílet s více lidmi a dostalo se mi více náhledů na věc. Na kurzu jsem si ukotvila, jaké jsou mé silné stránky, ujasnila si své priority. To rozhodně stálo za to, nemám už teď potřebu se dále zabývat pochybami o sobě a svých snech a mohu jít a hledat cesty, jak je realizovat. Lukáš je velmi empatický, metody, které zvolil (ať už pohybové nebo diskusní nebo práci s obrázky) mi sedly a pomohly mi si ukotvit důležitá východiska pro můj další pracovní život. Díky, Lukáši. Andrea

 

Zde se můžete přihlásit na semináře o které máte zájem, případně zanechat svůj e-mail a já vám pošlu informace o termínech dalších seminářů, až budou vypsány:

 


 

Kontakt

Máte-li zájem o seminář či spolupráci napište, zavolejte:
Lukáš Kučera
777 023 247
kucera[at]velkyvuz.cz


 

Další autorské projekty a semináře

 

Životabudič

Dva víkendy zaměřené na hledání silných stránek a nastartování životního projektu.

  • Ukázková hodina 24. 10.
  • 1 víkend 12. – 13. 11.
  • 2 víkend 10. – 11. 12.

Škola 21

 

Posilujte své silné stránky a sebedůvěru

Celodenní kurz zaměřený na objevování a posilování vlastních silných stránek a s tím související sebedůvěry.

Edutica

 

Akademie faclitace

Třídenní kurz který vás seznámí s facilitací, naučí vás jak se připravit a začít facilitované jednání, jak vést proces faciliace a jak pracovat se skupinou během jednání či setkání.

  • Praha (27. 10., 3. 11., 10. 11.)

Edutica

 

Oceňující ptaní a práce s kartami

Celodenní seminář zaměřený na oceňující ptaní a práci s metaforickými kartami (nejen) v kariérovém poradenství.

  • Brno (26. 11.)

b-creative

 

DROP A COMMENT

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>